02.08.2020

Ofiara finansowa, która będzie zbierana w dzisiejszą niedzielę 2 sierpnia, zostanie przeznaczona na utrzymanie i działalność Wydziału Teologicznego Uniwersytety Śląskiego oraz na bieżące potrzeby związane z utrzymaniem naszej parafii. Wszystkim zebranym za złożone ofiary – Bóg Zapłać.

1.

Uwaga: zostają zawieszone dotychczasowe godziny urzędowania Kancelarii parafialnej.
Kancelaria parafialna naszej parafii: będzie czynna każdego dnia o każdej porze  –  ale po wcześniejszym uzgodnieniu i kontakcie telefonicznym.
W razie jakiejkolwiek potrzeby, pytań i problemów, proszę dzwonić pod następujące numery telefonu: stacjonarny –  32 211 61 23, telefon komórkowy: 604 280 596.
2.

W dzisiejszą niedzielę 2 sierpnia, przypada franciszkański odpust zwany Odpustem Porcjunkuli. Każdy może uzyskać w tym dniu odpust zupełny, a więc darowanie kar czyśćcowych gdy nawiedzi kościół, przyjemnie Komunię Św. oraz odmówi modlitwy: Wierzą w Boga, Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryja, a także wypełni zwykłe warunki związanie z uzyskaniem odpustu.

3.

W tym tygodniu, przypada pierwszy czwartek oraz piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału w mszach wotywnych i nabożeństwach. Zachęcamy do skorzystania z Sakr. Spowiedzi i podjęcia prak- tyki Komunii wynagradzającej Bogu grzechy świata, przyjmowanej przez dziewięć kolejnych pierw- szych piątków miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. pół godziny przed każdą mszą świętą.

Natomiast  w piątek i w sobotę po południu – od godziny 16.oo.

Zapraszamy w każdy poniedziałek o godzinie 17.oo, na wspólną modlitwę różańcową, którą odmawiamy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem

4.

W okresie wakacyjnym, zapraszamy w każdy piątek, dzieci szkoły podstawowej oraz młodzież szkolną, na wakacyj- ną mszę św. o godz. 17.3o. Spowiedź Św. w tym dniu już od godziny 16.3o. W szczególności do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Św. zachęcamy tych, którzy w najbliższym czasie wybierają się na wakacyjny urlop.

5.

Dziękczynna Msza św. dożynkowa w naszej parafii – zostanie odprawiona w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 10.3o. Po uroczystościach w kościele odbędzie się spotkanie towarzysko-okolicznościowe przy kawie i dożynkowym cieście przy obejściu wokół probostwa.

6.

3 galerie zdjęć – z życia naszej parafii. Prosimy klikną na poniższe linki:

Wielkanoc:

Boże Ciało:

Odpust parafialny:

7.

W minioną sobotę, rozpoczął się nowy miesiąc. Sierpień, to od wielu lat w naszej Ojczyźnie miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do wstrzemięźliwości w spożywaniu napojów alkoholowych lub też podjęcia całkowitej abstynencji, jako formy zadośćuczynienia za wszystkich nadużywających napojów alkoholowych.

8.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii, odbędzie się w czwartek 27 sierpnia o godz. 18.3o w Sali spotkań budynku naszego probostwa. Celem spotkania będzie omówienie przygotowania parafii na uroczystość 300-lecia budowy i konsekracji naszego kościoła

9.

Wszystkim naszym Parafianom, którzy w tym tygodniu rozpoczną swój wakacyjny urlop, chcemy życzyć miłego i spokojnego wypoczynku. Jako Duszpasterz, proszę wszystkich parafian, by każdy pamiętał, aby przykładem swojego życia i postępowania dać świadectwo wierności Bożym i kościelnym przykazaniom, pamiętając przede wszystkim o szacunku do niedzielnej mszy świętej.

Dzieci, które jadą w danym tygodniu na wakacje prosimy, by przychodziły dzień wcześniej do kościoła mszę święta, a na zakończenie będą otrzymywały indywidualne błogosławieństwo.