20.09.2020

Ofiara finansowa, która będzie zbierana w dzisiejszą niedzielę 20 września, jako kolekta specjalna, zwana również kolektą kopertową czy też inwestycyjną –  zostanie przeznaczona prace przygotowawcze związane z renowacją i ułożeniem na nowo chodnika na naszym parafialnym cmentarzu. Wszystkim zebranym za każdą złożoną ofiarę – składamy serdeczne słowa po-dziękowania. Bóg Zapłać.

1.
 Uwaga: zostają zawieszone dotychczasowe godziny urzędowania Kancelarii parafialnej.
Kancelaria parafialna naszej parafii: będzie czynna każdego dnia o każdej porze  –  ale po wcześniejszym uzgodnieniu i kontakcie telefonicznym.
W razie jakiejkolwiek potrzeby, pytań i problemów, proszę dzwonić pod następujące numery telefonu: stacjonarny –  32 211 61 23, telefon komórkowy: 604 280 596.
2.

Zachęcamy do udziału w tym tygodniu następujących nabożeństwach dodatkowych:

– w poniedziałek o godzinie 17.oo: wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa

– w środę, po rannej Mszy świętej – nabożeństwo do Św. Klemensa, patrona naszej parafii

– w sobotę o godzinie 16.25: wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha indywidualna adoracja

3.

Zapraszamy dzieci szkoły podstawowej oraz młodzież na szkolna Mszę św. :

– dla dzieci szkoły podstawowej: w czwartek o godz. 17.3o. Od godziny:  16.45, okazja do Spowiedzi świętej.

– dla klas siódmych i ósmych oraz młodzieży szkół średnich i zawodowych: w piątek o godz. 17.3o, również w tym     dniu od godziny 16.45, okazja do Spowiedzi świętej.

4.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego  / sprzęt RTV i AGD /. Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele obok krzyża w dniu 8 października , to jest czwartek od  9.oo do 13.oo. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie pracy Polskich Misjonarzy, prowadzących misje w Zambii, Kamerunie oraz Tanzanii.

5.

Ogłaszamy zapisy na kandydatów do bycia ministrantem w naszej parafii. Zapraszamy chłopców uczęszczających do szkoły podstawowej na spotkania ministrantów, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.oo w salce obok probostwa.

6.

Za kilka tygodniu rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2021. Prosimy więc o przygotowanie w domu kartek z wypisaną intencją oraz propozycją dnia i godziny jej odprawienia. Kartki będą odbierane dlatego też prosimy wyraźnie i poprawne pisanie tak imion jak i nazwisk.

7.

Ogłoszenie charytatywne:

Parafia Bł. Karoliny w Tychach, prowadząca ośrodek charytatywne dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, zwróciła się z serdeczną prośbą od wspólnoty naszej parafii o możliwość wsparcia ich działalności poprzez dar materialnych z płodów rolnych. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim ziemniaki, ale również wszelkie inne płody ziemi jak buraki, zboże każdego rodzaju, kukurydza, kapusta czy też jajka. Ks. Proboszcz znając dobre serce parafian w imieniu parafii miedźwiańskiej odpowiedział pozytywnie na przedstawioną prośbę. Zbiórka płodów rolnych odbędzie się w połowie października, a o szczegółach tej inicjatywny w następnych ogłoszeniach.